Co nám přinese rok 2021?

Když se moc nedaří …

Poslední článek jsem zde publikoval v srpnu loňského roku. Já vím, hodně dlouhá pauza. Přiznám se, že mě ta situace kolem COVIDu vzala chuť dál něco psát. Ono těch příležitostí navštívit nějaký motoristický podnik, ať už jako divák, nebo fotograf, bylo opravdu málo. Nerad bych se pouštěl do politiky a nějakého posuzování, jak to ta naše vláda zvládá. To vidíme každý den, žádná sláva to není.

Carboniacup – Most

Máme tu rok 2021 a já věřím, že se situace kolem „pandemie“ zlepší a budeme se opět moci potkávat na závodech. Už teď je jasné, že ty velké, světové závody, třeba 24h Le Mans motocyklů, budou opět bez diváků. Předpokládám, že to tak bude i u dalších motoristických disciplín. Takže cestovat někam ven, na závody MotoGP nebo EWC, na to můžeme zapomenout.

24H Le Mans – že bych se tam letos znovu podíval? Moc šancí tomu nedávám.

Pozitivní ovšem je, že jsou vypsány kalendáře motoristických akcí u nás. Známe termíny a troufnu si říct, že letos se můžeme těšit na více závodů, než loni. Strašně moc si všichni fanoušci Road Racingu přejí vrátit se v květnu do Hořic na 300 zatáček, nebo alespoň na srpnové IRRC. V dubnu by se mělo opět začínat v Brně, tradiční Jarní cenou. Vše bude záležet na momentální situaci a určitě se dočkáme změn v kalendářích. Kalendáře závodů naší silnice naleznete na stránce CAMSAutoklubu, zde je také kalendář Alpe Adria.

Jarní a Letní cena Brna – v podstatě vrchol loňské sezóny – Petr Najman

Já osobně se dost těším na další, již jedenáctý ročník CarboniaCupu. Organizátoři připravili sedm podniků. Začít by se mělo hned na Velikonoční neděli v Mostě a potom každý měsíc, až do října je v plánu jeden závod. Účastníci se kromě Mostu (duben, červenec a říjen) svezou na Slovakia Ringu (květen a srpen), Pannonia Ringu (červen)Lausitzringu (září). Finále se uskuteční v Mostě.

Carboniacup – super závody od plechovek až po formule
Kalendář super, teď už se jen doufat, že těch závodů uvidíme co nejvíce

Sezóna je naplánovaná, máme se na co těšit. Teď už se jen vypořádat se vším tím neřádem, co nám otravuje život a užít si závody. Přeji všem pevné zdraví, hodně optimismu a sil v tomto roce. Těším se na setkání s Vámi, ať už při Road Racingu, nebo třeba na Carbonii.

Od dětství mám rád motoristický sport, před 15 lety jsem jej zkombinoval s fotografováním. Focení mi přináší radost i adrenalin. Rychlost, akci, emoce i krásné ženy, to vše vás učím zachytit hledáčkem fotoaparátu. >> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.