F-Drive Energy Day Most

Závod nesl jméno hlavního sponzora –F-Drive Energy Day

Po dlouhé době jsme se konečně dočkali pořádných závodů. Na okruhu v Mostě začal 11.6. prvním závodem již desátý ročník populárního Carbonia Cupu. Vzhledem k tomu, že to bylo pro mnoho týmů první ostré ježdění, objevila se tu opravdu zvučná jména. Tým Buggyra Zero Mileage, známý hlavně ze závodu tahačů měl v Mostě k dispozici špičkový vůz Mercedes AMG GT3 se kterým se představil David VršeckýRenault Clio, ve kterém si odbyla svou závodní premiéru dcera Martina KoloceYasmeen Koloc.

Yasmeen Koloc

A když už tu byla Buggyra, nesměl tu samozřejmě chybět Mičánek Motorsport Powered by Buggyra. Jeho dva nádherní vozy – Lamborghiny Huracán Super Trofeo s jezdci Liborem DvořáčkemBronislavem Formánkem. Oba dva týmy využili tohoto závodu hlavně pro testování.

Lambo Libora Dvořáčka vyráží na trať

Carbonia Cup je primárně určen pro amatérské závodníky a je rozdělen do čtyř kategorií. A – upravené cestovní vozy – tato kategorie je ještě rozdělena na A+ a A. Ty nejsilnější vozy najdeme v A+ – Mercedesy AMG GT3, Ferrari F430 nebo třeba Porsche GT3, či Lamborghini Huracan. Třída A nabízí vedle Lotusů Exide, Renaultů Clio, BMW, Honda i Škody a Lady.

Skupina A+ – Jáchym Galaš – VW Golf TCR
Zástupce třídy A – Olaf Haeusner BMW M3

Skupina B – sériové cestovní vozy – v této třídě je dost pestré pole vozů, od Corvette přes Porsche, Alfa Romeo,Subaru až po Ford Fiesta.

Vítěz skupiny B – Stanislav Šedivec Corvette ZR1

Skupina C – Speciální série – hlavní skupinou vozů startujících v této třídě je Caterham, KTM X – BOW, v Mostě startovali i dvě placky Norma M20FC Václava JaníkaNorma FC20 Michala Paclíka

Václav Janík předvedl v závodě skvělou stíhací jízdu a i když startoval z poslední řady, dokázal zvítězit.

Skupina D – Volná formule E2 – i zde je široké startovní pole od Formule Gloria až po Dallara GP2

Lubomír Světinský a jeho Dallara GP2 – vítěz třídy D

Vozy všech tříd jsou dále rozděleny podle do podskupin, podle technických řádů Carbonia Cupu.

KTM X-BOW se chystají do kvalifikace

Carbonia Cup je mezinárodní seriál, který se kromě Mostu pojede na Lausitzringu, Slovakia RinguPannonia Ringu, velké finále bude opět v Mostě a to 11.10. Vše podstatné o těchto závodech,pravidla, výsledky, tuny fotografií a další zajímavosti se dočtete na stránkách Carbonia Cupu nebo na Facebooku.

Kde jsou rychlé vozy, musí být i krásné ženy 😀

První letošní závod se povedl, sto vozů, velká konkurence, prostě parádní úvod sezóny. Je potřeba poděkovat všem, kdo se na těchto závodech podíleli, organizátorům, v čele s Davidem Fričkem, sponzorům – F-Drive Energy Drink a hlavně všem závodníkům. Už teď se těším na další pokračování 17.7. u sousedů v Německu na okruhu Lausitzring.

F-Drive Energy Day 11.6.2020 Most

Pár fotek je v galerii, více najdete na Facebooku Carbonia CUP

Od dětství mám rád motoristický sport, před 15 lety jsem jej zkombinoval s fotografováním. Focení mi přináší radost i adrenalin. Rychlost, akci, emoce i krásné ženy, to vše vás učím zachytit hledáčkem fotoaparátu. >> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.