Brož

Finále Alpe Adria v Mostě

Karel Hanika
Karel Hanika – suverén třídy SBK

Poslední zářijoví víkend přivítal Autodrom Most jezdce šampionátu AAIMC – Alpe Adria International Motorcycle Championship. Jelikož to byl poslední závod téhle sezóny, rozhodovalo se tu o šampionech. O titulech tu také rozhodovali jezdci FIM Europe Supermono Cup.

SUPERMONO
Nejlepší „MONAŘ“ – Jerry Van de Bunt

Body se udělovaly také do národních šampionátů jednotlivých zemí, vedle MM ČR také na Slovensko, Rakousko, Polsko. Páteční tréninky doprovázel déšť, ale víkendové počasí už bylo bez deště a mohlo se v pohodě závodit.

Hrad Hněvín
Hrad Hněvín – dominanta města Most

Z našich jezdců bojoval o titul jen Karel HANIKA ve třídě SBK, nikdo jiný neměl šanci na výhru ve své třídě. Karel nenechal nic náhodě a o svém prvenství rozhodl už v sobotním závodě, porazil svého největšího soupeře o titul, Pawla SZKOPKA.

Šampion třídy SBK AAIMC 2019 – KAREL HANIKA

V ostatních kategoriích si z našich vedl nejlépe Michal FILLA. Ten zvítětil v obou závodech STK 1000.

Michal Filla
Michal Filla – král třídy STK 1000

Parádní víkend zažil také Jirka MRKÝVKA v šestkách bral dvakrát stříbro, když nestačil jen na suverénního Christofera BERGMANA. Tím si zajistil celkové druhé místo v šampionátu AAIMC

Stupně vítězů STK600
Druhý muž celkového pořadí AAIMC STK 600 – Jirka Mrkývka

Třídu SSP 300 ovládl mladý Slovenský talent, Maxim REPÁK. Zvládnul lépe souboj o titul s naším Jiřím NESPĚŠNÝM, jezdícím také se Slovenskou licencí. Maxim v Mostě vyhrál obě jízdy, Jirka v sobotu nedojel a v neděli bral jen body za páté místo.

Maxim Repak
Maxim Repák – nejmladší šampion letošního AAIMC

FIM EUROPEAN SUPERMONO – tady celou sezónu jasně vedl Nizozemský závodník Jerry Van de BUNT. Potvrdil i v Mostě svou nadvládu nad zbytkem startovního pole a potvrdil tak titul. Z našich jezdců si v sobotním závodě, (ten se počítal do našeho mistráku) vedl nejlépe Petr NAJMAN. Obsadil sedmé místo, jedenáctý byl Marek NĚMEČEK a dvanáctý Libor KAMENICKÝ.

Petr Najman
Petr Najman – Supermono

Fotogalerie z Mostu zde. Kompletní výsledky tady.

České mistrovství má před sebou poslední závod. Cena Slovenska na Slovakia Ringu v termínu 11. – 13.10. 2019.

Od dětství mám rád motoristický sport, před 15 lety jsem jej zkombinoval s fotografováním. Focení mi přináší radost i adrenalin. Rychlost, akci, emoce i krásné ženy, to vše vás učím zachytit hledáčkem fotoaparátu. >> Můj příběh si přečtěte zde >>