Horký Pannoniaring rozděloval další body

Maďarský okruh hostil další závody LUTEC ALPE ADRIA, MMČR SZM a také atraktivní šampionát FIM SIDECAR WORLD CHAMPIONSHIP.

Pekka PÄIVÄRINTA – Jussi VERÄVÄINEN

I přes velké vedro, které panovalo celý víkend bylo jezdecké pole ve všech kategoriích slušně zaplněno. Nejméně obsazená byla třída Honda TC Dunlop , pouze čtyři motorky na startu, to je opravdu bída.

Tino HOLE – jedno druhé místo a jedno první v kategorii HONDA TC

Pěknou podívanou předvedli mladí závodníci v obou závodech SSP300 . Sobotní závod se stal kořistí člena formace ACCR Czech Talent TeamMiloslava HŘAVY. Dokázal zvítězit před Maximem REPÁKEMManuelem ROCCA.

Miloslav HŘAVA – ACCR Czech Talent Team

Neděle přinesla super závod. Nejvíce radosti měl tentokrát David KUBÁŇ, který zvítězil o 0,072s před Jiřím NESPĚŠNÝM a o 0,092s před Miloslavem HŘAVOU.

David KUBÁŇ

STK600 Tuto třídu ovládl domácí borec Richard BÓDIS, vyhrál obě jízdy. Jirka MRKÝVKA v prvním závodě obsadil celkově čtvrté místo a do našeho mistrovství bral body za druhé místo. První byl Rakouský jezdec Kevin RANNER a třetí Jaromír CHLUP.

Jirka MRKÝVKA

V neděli náš mistrák vyhrál Tomáš ŠUBRT před Jaromírem CHLUPEMSilvio FIOREM.

Tomáš ŠUBRT

STK 1000 Suverénem byl Michal PRÁŠEK, vyhrál oba závody, jeho hlavní soupeř, Michal FILLA si v pátek vyzkoušel jak se bude cítit po nehodě na SLOVAKIARINGU, ale do závodů nezasáhl. V sobotu Práška doplnili na stupních vítězů Michal ŠEMBERA a Marek SZKOPEK. V neděli byl druhý Tomáš SVITOK a Michal ŠEMBERA tentokrát třetí.

Michal PRÁŠEK

Nejsilnější kubatura – SBK V sobotu byl závod rozdělen červenou vlajkou, po pádu některých jezdců, na start druhé části se pro technické problémy nepostavil jeden z favoritů – Philipp STEINMAYR. Pořadí v cíli bylo: Christofer BERGMAN,Pawel SZKOPEKKarel HANIKA. Který tím pádem zvítězil před Ondrou JEŽKEM a Marko JERMANEM v našem mistrovství.

Karel HANIKA

V neděli Karel HANIKA spadl, nejlepším našim jezdcem tak byl jeho týmový kolega Ondra JEŽEK. Celkově skončil pátý a v našem mistráku druhý za Marko JERMANEM. Třetí místo vybojoval Jiří BROŽ. Vítězem se v ALPE ADRIA stal Philipp STEINMAYR před Pawel SZKOPEKNico THONI.

Philipp STEINMAYR

Kompletní výsledky všech tréninků a závodů naleznete zde

Ben BIRCHALL – Tom Birchall

Samostatnou kapitolou jsou závody FIM SIDECAR WORLD CHAMPIONSHIP. To nechám na odborníkovi. Shrnutí závodů od Marty Kopecké plus pár mých fotek pro MOTORKARE

Od dětství mám rád motoristický sport, před 15 lety jsem jej zkombinoval s fotografováním. Focení mi přináší radost i adrenalin. Rychlost, akci, emoce i krásné ženy, to vše vás učím zachytit hledáčkem fotoaparátu. >> Můj příběh si přečtěte zde >>