Parádní podívaná v Hořicích

Start IRRC šestky
Když se plaší koně

Již 28. ročník ČESKÁ TOURIST TROPHY a předposlední závod mistrovství Evropy na přírodních okruzích IRRC, takový byl program uplynulého víkendu na trati v Hořicích.

klasici
Klasici od „KORUNY“

Závody klasiků se jely v kategoriích do 175250 ccm, 350 ccm, 500 a 750 ccm. Svou jízdu pravidelnosti měly i Sidecary do roku 1978.

populární side
Vítězové jízdy pravidelnosti – Mařán Petr /Hrdlička LuděkWindle Yamaha 650

Milovnicí starých motocyklů si přišli na své. Nejstarší stroje byly ze začátku padesátých let minulého století.

JAWA 250
#97 – nejstarší motocykl – JAWA 250 pérák 1953\Luboš Kvasnička

IRRC – Hořice, stejně tak jako loni rozhodly o šampionu třídy Superbike. Suverén letošního ročníku a zároveň debutant na trati v Hořicích, Davey Todd, dokázal dvakrát zvítězit a rozhodl tím před posledním závodem ve Frohburgu o svém titulu. První závod byl poznamenán incidentem, kdy na trať vjelo v průběhu závodu osobní auto, naštěstí rychlou reakcí traťáků se nikomu nic nestalo, ale závod byl zastaven červenou vlajkou a jezdci brali poloviční body. Nejlepší z našich byl Marek Červený, který bral v obou jízdách třetí místo.

DAVEY TODD
DAVEY TODD – nový šampion třídy Superbike

V supersportech kraloval Matthieu Lagrive, vyhrál oba závody a upevnil si tak vedení v čele mistrovství před druhým Laurentem Hoffmannem. Výborně si v prvním závodě vedl Kamil Holan, byl druhý. Ve druhé jízdě bojoval opět o druhé místo s Christianem Schmitzem. Bohužel čtyři kola před cílem Kamil spadl a bylo po nadějích. Skvěle ho zastoupil Petr Wiesenberg, který obsadil třetí místo.