Šampionát Alpe Adria začal.

Start závodu Superstock 600ccm

Alpe Adria International Motorcycle Championship, jak zní celý název série začal úvodním podnikem na nedalekém Slovakia Ringu. Bojovalo se také o body do mezinárodního mistrovství České republiky, součástí víkendu byli první závod FIM EUROPE SUPERMONO CUP.

Závodilo se celkově v osmi kategoriích. Premiéru měl Honda Talent Cup, což jsou v podstatě motocykly specifikace Moto3, prvního závodního víkendu se zůčastnilo 7 jezdců.

Honda Talent CUP – Chloe BATTU

Asi nejlepší podívanou měli diváci možnost sledovat v sobotu ve třídě Superstock 1000. Obrovskou bitvu sváděli spolu Michal PrášekMichal Filla. V první zatáčce posledního kola ale ke střetu obou jezdců a oba skončili v péči lékařů. Oběma přejeme brzké uzdravení a návrat za řidítka.

Souboj Michalů – FILLA vs PRÁŠEK

Výsledky všech závodů prvního víkendu najdete na stránkách promotéra Lutec Racing.

Family Picture – všichni závodníci spolu.

Z našich jezdců se nejvíce dařilo borcům FANY GASTRO BMW MOTORRAD BY MERCURY RACING Karel Hanika zvítězil v sobotu, nedělní závod se mu nevydařil, musel odstoupit. Ondra Ježek bodoval v obou závodech, bral vždy druhé místo.

Ondřej Ježek

Dobře si vedli mladíci v kategorii Supersport 300. Reprezentanti ACCR Czech Talent Team – Willi RacingOliver König, dvakrát první místo. Vojtěch Schwarz a Miloš Hřava v sobotu druhý a třetí. V neděli sváděli opět souboje o bednu, ale po vzájemné kolizi skončili v kačírku. V celkovém pořadí jsou vysoko DAVID KUBÁŇ -3. místo a JIRKA NESPĚŠNÝ – 4.místo.

Vojtěch Schwarz a Miloš Hřava a jejich výlet do kačírku.(Miloš je schován v mraku prachu)

Silnější kubatury – Superstock 600Superstock 1000. V šestkách byl našim nejlepším Michal Chalupa, hlavně v sobotu se mu dařilo, sahal po stupních vítězů, ale došlo mu palivo, nedělní čtvrté místo mu zajistilo slušný příděl bodů. V litrech, po odstoupení PráškaFilly byl našim nejlepším Dominik Jůda. Po dvou závodech mu patří druhé místo v průběžném pořadí.

Dominik Jůda

Supermono, jako jediná třída měla na programu tři závody. I zde jsme měli své zástupce. Marek Němeček – v prvním závodě skončil devátý. Ve druhém měl pád v prvním kole a tím pro něj závody skončili. Libor Kamenický si vedl lépe, celkem si vyjel za víkend 19. bodů. Nejvíce se ale dařilo Ladislavu Vojtkovi, ten si ze Slovenska odváží 21. bodů.